Dnes je: utorok - 22.9.2020, Meniny má: Móric

Úvod

Aktualizované: 21.09.2020

Návštevy: 44015

Fotografie z roku 2012On-line: 4

Počet odkazov: 428 Počet komentárov: 812

Login:

Heslo:

Vzhľadom na to, že nie sme schopní predvídať všetky situácie, ktoré nás postretnú počas našich turistických akcií, sa predsedovia PAT a MAT rozhodli svojim podpisom odsúhlasiť všeobecné a jednoduché pravidlá prijaté členmi turistického spolku „PAT a MAT“ v nasledujúcom znení:

Článok 1: Prijímanie pravidiel spolku PAT a MAT

 1. Budú prijaté iba jednoduché, všeobecné a najdôležitejšie pravidlá
 2. Hlasovania sa musí zúčastniť minimálne jeden člen spolku PAT a MAT
 3. Na prijatie pravidla je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov. Ak hlasuje iba jeden člen, musí zdvihnúť čiastočne aj druhú ruku na prijatie pravidla.
 4. Pravidlá sú záväzné podľa potreby a nálady jednotlivých členov spolku PAT a MAT, počasia, náročnosti trasy a ďalšieho milióna faktorov.
 5. Právo veta majú predsedovia PAT a MAT

Článok 2: Zúčastňovanie sa akcií spolku PAT a MAT

 1. Člen spolku je povinný sa občas zúčastniť turistickej akcie. Môže to byť aj nechtiac, omylom. Vôbec nevadí, ak člen chcel ísť pôvodne niekde inde, alebo zostať doma a na kopci sa úprimne čuduje prečo v tej obývačke tak fúka a prečo ten „dokumentárny film“ už dve a pol hodiny neprerušila žiadna reklama.
 2. Člen majúci problém s udelením vychádzky od napr. manželky / manžela, rodiča…, môže požiadať o udelenie vychádzky iných členov spolku „PAT a MAT“. Ak mu aspoň traja členovia udelia súhlas s vychádzkou, ich rozhodnutie plne nahrádza udelenie vychádzky zo strany neústretového „člena jeho rodiny“. Členovia tento súhlas udeľujú ústne kvôli zníženiu strát, ktoré hrozia, najmä ak je neústretový člen rodiny ozbrojený.
 3. Ak člen spolku nemôže zohnať ústny súhlas troch členov, napríklad pretože idú na turistickú akciu iba dvaja, je člen spolku povinný členovi, ktorý nemá udelenú vychádzku, pomáhať v úniku z domu. Povolené sú rôzne finty a pomôcky, ako napríklad opretie rebríka k oknu, predstieranie hlasu šéfa v telefóne požadujúc okamžitú prítomnosť člena spolku v práci…
 4. Ak majú problém s udelením vychádzky všetci členovia spolku prihlásení na akciu, sú povinní použiť nejakú dôveryhodnú a upokojujúcu výhovorku na uniknutie z domu. Využiteľné sú napríklad: „Sľúbil som bratrancovi zo 6. kolena, že mu pomôžem so stavbou“, „Ja za to nemôžem, že šenk otvárajú už ráno o 05:00 hodine“, „Nerob si starosti miláčik, idem iba za milencom / milenkou“, „Zlatíčko, tie drogy sa samé nepredajú“…

Článok 3: Počas turistickej akcie spolku je vhodné…

 1. Byť dostatočne vybavený a pripravený na každú možnosť. Napríklad zobrať si holenie alebo šampón, čo keby náhodou pršalo?
 2. Hrať rôzne spoločenské hry ako napríklad, všetci sa pozrieme doma na mapu a na akcii ideme po pamäti. To dáme!
 3. Robiť rôzne fyzikálne pokusy ako napríklad zobrať slabú batériu do fotoaparátu a spoliehať sa na slnko, ktoré batériu určite dobije.
 4. …tu predpokladám, že sa veľa členov realizuje…