Dnes je: nedeľa - 25.2.2024, Meniny má: Frederik(a)
Aktualizované: 25.02.2024

Fotografie z roku 2013Akcie: 803

Foto galérie: 643

Videá: 277

Odkazy: 575

Komentáre: 1446

Login:

Heslo:

On-line: 7

Stupeň priemernej vzdialenosti

Stupeň

Názov
Ø vzdialenosť (km)
Popis

I. stupeň - Zemiak

Plazič

0.1 - 1.99

Nechápe, kam to všetci stále chodia? Na čo? Čo z toho majú? Na čo chodiť, keď sa dá aj ležať? To na planéte existujú aj také náročné druhy, ktoré potrebujú na svoju existenciu viac ako 5 m²?

Vozíčkar

2 - 3.99

Uprednostňuje akékoľvek kolesá, ale musí byť na nich aj nejaký motor. Najlepšie taký, ktorý aj funguje a nie je po chvíli unavenejší ako on.

Pohodlný

4 - 5.99

No tak pardón! Doprajem si poriadnu výbavičku, najlepšie čo najľahšiu. Kto to bude vláčiť? Najľahší batoh má iba 240 gramov. Len je bežecký! Zatiaľ smola. Nech to vývojári dajú do poriadku!

II. stupeň - Bronz

Meteorológ

6 - 7.99

Išiel by aj ďalej, ale hrozí, že sa počasie zhorší. Hrozbu vidí jasne pred sebou. V diaľke zazrel obláčik. Ďalekohľadom. Nebude predsa riskovať!

Analytik

8 - 9.99

Dopredu si dôkladne pozisťuje informácie. Najmä o použiteľných cestách, aby sa dostal čo najbližšie vozidlom k cieľu. To dá predsa rozum, že kto nemá v hlave, má v nohách. A on v hlave má!

Nabudený

10 - 11.99

Ja za to nemôžem, že najbližšia pumpa odtiaľto je 6 kilometrov. Nabudúce si množstvo benzínu v nádrži lepšie ustrážim.

III. stupeň - Striebro

Cestovateľ

12 - 13.99

Ale prosím Vás! Len som zaspal vo vlaku a previezol som sa o dve zastávky. Čo už, šiel som posledným dnešným spojom. Pôjdem peši.

Objaviteľ

14 - 15.99

Rád poznáva nové veci. Nebráni sa im, nedá sa. Na to má slabú vôľu. Buď je niekde úplne inde ako si myslí, alebo túto skratku ešte nepozná! Ale veď on ju spozná!

Ochranár

16 - 17.99

Turisti mu robia zle. Stále chodia, neobsedia. Kto to má ustrážiť? Rozliezajú sa na všetky strany. A on obieha ako taká družica.

IV. stupeň - Zlato

Prieskumník

18 - 19.99

Kúpil kompas. V akcii. No nekúp to, keď to je skoro zadarmo. Drobný problém. Kde je sever? Že by v Číne mali sever niekde inde?

Maratónec

20 - 21.99

Aký som ja maratónec? Veru pridajte aj vy. Lebo s tým vychádzkovým tempom tomu nadržanému jeleňovi, čo sa za mnou rúti, veru nezdrhnete. Veru ruja, to je veľmi nebezpečné obdobie.

Buditeľ

22 - 23.99

Skoro ráno ostatným vyzváňa mobilom a občas aj pri dverách, klasicky, zvončekom. Dôvod je prostý, on jednoducho musí ísť na turistiku a samému je smutno. Diagnóza nespavosť spojená s hyperaktivitou.

V. stupeň - Diamant

Lovec tornád

24 - 25.99

Ták! Tentoraz to bolo tesné! Mal čo robiť, aby tomu tornádu zdrhol. Ale podarilo sa, a tie zábery! Mohli byť krásne. Škoda že mu tornádo stihlo vytrhnúť foťák z ruky.

Lovec medveďov

26 - 27.99

Keď nemáš poriadny kaliber, tak nemachruj. Inak dopadneš ako ja. Nemám v rukách, musím mať v nohách. A veru že ten medveď má poriadnu výdrž.

Veterán

28 a viac

Čo to vravíte? Že vojna už skončila? A ja, že ma Nemci naháňajú! A to iba zamračení turisti v zelenom. Ale uznajte, jednému z nich trčali paličky z ruksaku. To z 200 metrov vyzerá ako odstreľovačka.