Dnes je: piatok - 22.9.2023, Meniny má: Móric

Úvod

Aktualizované: 21.09.2023

Návštevy: 105690

Fotografie z roku 2016Akcie: 783 Foto galérie: 624 Videá: 266 Odkazy: 566 Komentáre: 1402

Login:

Heslo:

On-line: 3

Vitajte na stránke turistického spolku „PAT a MAT

Sme Priatelia Atraktívnej Turistiky a Meteorologických Amatérskych Tipov

Nedovolíme si povedať „Nie“ atraktívnej turistike. Máme radi oblúčiky našich kopcov, špice našich štítov, chrbty hrebeňov, krivky dolín, žblnkotanie potôčikov, dunenie vodopádov, zrkadlové hladiny jazier, majestátne stromy, voňavé rastliny a zvedavé zvieratá, najmä tie, ktoré sa nám nezahryznú do lýtka. Proste a jednoducho, radi vnímame krásu našich hôr. Zlepšenie kondičky je pre nás iba nechcený vedľajší efekt.

Turistické akcie plánujeme podľa nášho voľného času, udelených vychádzok (manželkami, manželmi, matkami…), chýbajúcej alebo pokrivkávajúcej kondičky a najmä podľa počasia. Profesionálni meteorológovia majú občas zmysel pre humor, sem tam sa im práca nevydarí a niekedy zo zúfalstva vyťahujú svoje predpovede z klobúka. Preto sme nútení dať priestor našim amatérskym meteorologickým tipom. Proste a jednoducho, turistických akcií sa zúčastňujeme podľa našich možností.

Prvej spoločnej turistickej akcie sa budúci nič netušiaci zakladatelia spolku PAT a MAT zúčastnili v dobách dávno minulých, ktoré si pamätajú snáď už iba zaslúžilí pamätníci. Bolo to v roku 2012, v roku čierneho draka, ktorý je symbolom múdrosti, duchovna, vznešenosti všeobecného šťastia ale aj pompéznosti. Aspoň v ďalekej Číne, kde si myslia, že pre rok 2012 boli charakteristické „energia, vášeň, múdrosť, šľachetnosť a cesta k cieľu“.

Slnko sa pravidelne striedalo so sestrou Lunou v putovaní po oblohe, rok si vymieňal svoje šaty zvané „ročné obdobie“, všetko živé putovalo svojou cestou. Až tu zrazu, jedného dňa, len tak, objavil sa spolok PAT a MAT. Niekoho táto radostná novinka zastihla v spacáku, iného pri priateľskom rozhovore s medveďom, ďalšieho v pohodlí obývačky, niekoho v práci…

...a tak sme tu.

Kontakt

Ak sa chcete dozvedieť niečo o fungovaní nášho turistického spolku, alebo máte akékoľvek otázky, zanechajte nám správu:

Váš alias:

Váš email:

Správa: